- MPN: TCGDX012
- Weight: 0.02kg
- Dimensions: 42.00mm x 128.00mm x 128.00mm
- SKU: TCGDX012
- UPC: 6009515863869
TorkCraft -
12mm Glass & Tile Drill Bit
With Hex Shank
With Hex Shank
Size: 12 mm
Carded Pack: Qty 1
Application:
- For precision drilling in glass, mirrors, ceramic and marble tiles.
- 4 Flute X
- Snap-it! system
- No Hammer action
- 500 MAX RPM
- Tungsten carbide tip
- 1/4'Shank
WARNING: Using any tool can be dangerous. Always select the right tool for the job.
Specifications
| Product Code | Qty | Size | Type | Shank |
| TCGDX012 | 1 | 12 mm | Glass & Tile | 1/4' |