- MPN: TCCH25020-1
- Weight: 0.26kg
- Dimensions: 305.00mm x 45.00mm x 20.00mm
- SKU: TCCH25020-1
- UPC: 6009515824662
Flat Chisel
Diameter: 20mm Length: 250mm
- Sharp point for precise chiseling.
- Gouge for digging and cutting.
| Materials | 40CR Alloy steel |
| Diameter | 20mm |
| Length | 250mm |