  • MPN: TCCC30200
  • Weight: 0.36kg
  • Dimensions: 196.00mm x 244.00mm x 244.00mm
  • SKU: TCCC30200
  • UPC: 6009515805982
Adjustable Circle Cutter
30mm - 200mm Dual Blade Adjustable Circle Cutter
The dual blade design on this adjustable circle cutter gives you clean holes with less vibration. The circle cutter allows you to cut any circle size between 30 mm and 200 mm! The cutter includes a plain brad point drill, 4mm hex key wrench, 6mm drill bit and 2 cutting blades.
  • Dual blade design for less vibration and faster, cleaner cuts
  • Cutter includes plain brad point drill, 4mm hex key wrench, 6mm drill bit and 2 cutting blades
  • Drill bit size: 6mm with 118° point
  • Graduations: Metric
  • Shank size: 9.5mm