- MPN: TCBF150-3C
- Weight: 0.42kg
- Dimensions: 176.00mm x 196.00mm x 196.00mm
- SKU: TCBF150-3C
- UPC: 6009515809942
Material: Denim
Width: 30mm
Diameter: Ø150mm
Sections: 3
Bore: Ø1/2'
Usage: Use with cutting compounds.
Application:
An unstitched buff is used with polishing (finishing) compound on metals. Each fold/leaf of material is approximately 1mm thick.