  • MPN: TC602300
  • Weight: 0.89kg
  • Dimensions: 272.00mm x 70.00mm x 30.00mm
  • SKU: TC602300
  • UPC: 6009515854713
Heavy Duty Pipe Wrench - 300mm
Application:
  • Fasten or loosen pipes, cylindrical parts or fittings.
  • Plumbing
  • Construction
  • Maintenance
Write a review
Bad Good
Captcha
Features
  • Serrated jaws
  • Knurled nut to increase grip on adjustable jaws to suit different pipe sizes
  • Maximum jaw opening: 55mm (300/350), 60mm(450), 85mm(600)