- MPN: TC602300
- Weight: 0.89kg
- Dimensions: 272.00mm x 70.00mm x 30.00mm
- SKU: TC602300
- UPC: 6009515854713
Heavy Duty Pipe Wrench - 300mm
Application:
- Fasten or loosen pipes, cylindrical parts or fittings.
- Plumbing
- Construction
- Maintenance
Features
- Serrated jaws
- Knurled nut to increase grip on adjustable jaws to suit different pipe sizes
- Maximum jaw opening: 55mm (300/350), 60mm(450), 85mm(600)