- MPN: TC533180
- Weight: 0.29kg
- Dimensions: 232.00mm x 91.00mm x 28.00mm
- SKU: TC533180
- UPC: 6009515854386
Combination Pliers
Length: 180mm
Jaw Length: 40mm
Maximum Jaw Opening Capacity: 38mm
| Packaging Type | Hanging card |
| Package Dimensions | 225(L) x 70(W) x 25(H)mm |
| Package Weight | 271g |
| Product Dimensions | 180(L) x 58(W) x 25(H)mm |
| Product Weight | 263g |
| Material | Jaws: C55 Steel |
| Handle: Plastic & Rubber | |
| Jaw Length | 40mm |
| Country of Origin | Republic of China (PRC) |
| Warranty | 6 Months |
| Content | 1 x 180mm Combination Pliers |