  • MPN: TC533180
  • Weight: 0.29kg
  • Dimensions: 232.00mm x 91.00mm x 28.00mm
  • SKU: TC533180
  • UPC: 6009515854386
Combination Pliers
Length: 180mm
Jaw Length: 40mm
Maximum Jaw Opening Capacity: 38mm
Packaging Type Hanging card
Package Dimensions 225(L) x 70(W) x 25(H)mm
Package Weight 271g
Product Dimensions 180(L) x 58(W) x 25(H)mm
Product Weight 263g
Material Jaws: C55 Steel
Handle: Plastic & Rubber
Jaw Length 40mm
Country of Origin Republic of China (PRC)
Warranty 6 Months
Content 1 x 180mm Combination Pliers