- MPN: TC530180
- Weight: 0.30kg
- Dimensions: 245.00mm x 71.00mm x 30.00mm
- SKU: TC530180
- UPC: 6009515854324
High Leverage CrV Industrial Combination Pliers
Length: 180mm
Jaw Length: 40mm
Maximum Jaw Opening Capacity: 30mm
| Package Dimensions | 235(L) x 28(H) x 70mm(W) |
| Package Weight | 300g |
| Tool Dimensions | 188(L) x 28(H) x 55mm(W) |
| Tool Weight | 291g |
| Length | 180mm |
| Jaw Length | 40mm |