  • MPN: PLC171305
  • Weight: 0.42kg
  • Dimensions: 172.00mm x 204.00mm x 58.00mm
  • SKU: PLC171305
  • UPC: 6009515837792
Water & Dust Proof Hard Case
  • Waterproof, crush-proof and dust-proof
  • Easy open double throw latches
  • Molded-in padlock holes
    Dimensions:
  • 190mm Long,
  • 170mm Wide and
  • 60mm Tall
Write a review
Bad Good
Captcha
Specifications
Description Spec
External dimensions: Length - 190 mm
Width - 170 mm
Height - 60 mm
Internal dimensions: Length - 165 mm
Width - 130 mm
Height - 50 mm
Material: PP (Polypropylene) + GF (Glass fiber)
Range temperature: -40 °C ~ 90 °C