- MPN: TCTQA12340
- Weight: 0.36kg
- Dimensions: 182.00mm x 118.00mm x 55.00mm
- SKU: TCTQA12340
- UPC: 6009515900496
Digital Torque Gauge
Minimum Torque: 10.0Nm Maximum Torque: 340Nm
| Tool Weight | 170g |
| Maximum operating range | 10.0 - 340Nm |
| Minimum graduation range | 0.1Nm |
| Square drive | 1/2"M x 1/2"F |
| Torque accuracy | 2% clockwise, 2.5% anti-clockwise |