  • MPN: TCTQA12340
  • Weight: 0.36kg
  • Dimensions: 182.00mm x 118.00mm x 55.00mm
  • SKU: TCTQA12340
  • UPC: 6009515900496
Digital Torque Gauge
Minimum Torque: 10.0Nm
Maximum Torque: 340Nm
Tool Weight 170g
Maximum operating range 10.0 - 340Nm
Minimum graduation range 0.1Nm
Square drive 1/2"M x 1/2"F
Torque accuracy 2% clockwise, 2.5% anti-clockwise