- MPN: TCCT35150-100BL
- Weight: 0.07kg
- Dimensions: 230.00mm x 110.00mm x 20.00mm
- SKU: TCCT35150-100BL
- UPC: 6009515902339
Nylon Cable Ties - 3.5mm x 150mm Blue
Qty: 100 Pieces
Features
- Made from high-quality Nylon PA66.
- Durable self-locking head design for fast and secure installation.
- High tensile strength to hold bundles firmly.
- High UV resistance
- Resistant to abrasion, chemicals, and weathering.
- Operating temperature range: -40°C to +85°C.
- Flame rating: UL94V-2.
Features
- High UV resistance
- Flame rating: UL94V-2.
Specifications
| Width x Length | 3.5mm x 150mm |