  • MPN: TCGR150-6
  • Weight: 0.90kg
  • Dimensions: 155.00mm x 155.00mm x 30.00mm
  • SKU: TCGR150-6
  • UPC: 6009515830328
Grinding wheel for bench grinder
For use with bench grinders to grind all tempered and hardened steel.
DIAMETER: ø150mm
WIDTH: 25mm
BORE: Ø32mm