  • MPN: TCGDX010
  • Weight: 0.02kg
  • Dimensions: 40.00mm x 10.00mm x 10.00mm
  • SKU: TCGDX010
  • UPC: 6009515863852
TorkCraft - 10mm Glass & Tile Drill Bit
With Hex Shank
Size:  10 mm
Carded Pack:  Qty 1
Application:
  • For precision drilling in glass, mirrors, ceramic and marble tiles.
  • 4 Flute X
  • Snap-it! system
  • No Hammer action
  • 500 MAX RPM
  • Tungsten carbide tip
  • 1/4'Shank
WARNING: Using any tool can be dangerous. Always select the right tool for the job.
Write a review
Bad Good
Captcha
Specifications
Product Code Qty Size Type Shank
TCGDX010 1 10 mm Glass & Tile 1/4'