  • MPN: TCDB20230-5P
  • Weight: 5.68kg
  • Dimensions: 236.00mm x 238.00mm x 32.00mm
  • SKU: TCDB20230-5P
  • UPC: 6009515839888
Segmented Rim for building materials 230mm Bulk Pack
PROFESSIONAL
For concrete, brick, concrete pavers, masonry/block, hard/reinforced concrete, and limestone
Professional Series Diamond Blade with Segmented Rim for building materials. Standard 22.23mm bore size to fit all makes of handheld angle grinders.