  • MPN: TCDB1110230-3
  • Weight: 0.57kg
  • Dimensions: 240.00mm x 240.00mm x 3.00mm
  • SKU: TCDB1110230-3
  • UPC: 6009515803346
Continious Thin Rim Diamond blade 230mm
PROFESSIONAL
For cutting ceramic tiles and natural stone slabs
Professional Series Diamond Blade with Continuous Rim (non-segmented) for cutting ceramic tiles and natural stone slabs. Thin rim version. Standard 22.23mm bore size to fit all makes of angle grinders.