  • MPN: TCCP0254
  • Weight: 0.13kg
  • Dimensions: 120.00mm x 45.00mm x 45.00mm
  • SKU: TCCP0254
  • UPC: 6009515815837
TorkCraft - Chassis Screw Sheet Metal Punch
Size: 25.4 mm
Application:
  • For cutting clean holes fast
  • Cut into sheet metal up to 1.625mm mild steel
  • Also for industrial use
WARNING: Using any tool can be dangerous. Always select the right tool for the job.
Write a review
Bad Good
Captcha
Specifications
Description Specifications
Size 25.4mm