  • MPN: TCCH25040-1
  • Weight: 0.29kg
  • Dimensions: 308.00mm x 45.00mm x 40.00mm
  • SKU: TCCH25040-1
  • UPC: 6009515817435
Flat Chisel
Diameter: 22mm
Length: 250mm
  • Sharp point for precise chiseling.
  • Gouge for digging and cutting.
Materials 40CR Alloy steel
Diameter 40mm
Length 250mm