  • MPN: TCCH25022-1
  • Weight: 0.29kg
  • Dimensions: 340.00mm x 41.00mm x 15.00mm
  • SKU: TCCH25022-1
  • UPC: 6009515817442
Chisel - SDS Plus
Diameter: 22mm
Length: 250mm
SDS Plus: Gouge Chisel - 250 mm
Tip:
  • Sharp point for precise chiseling.
  • Gouge for digging and cutting.
Materials 40CR Alloy steel
Diameter 22mm
Length 250mm