  • MPN: TCAK10015
  • Weight: 0.01kg
  • Dimensions: 148.00mm x 50.00mm x 1.00mm
  • SKU: TCAK10015
  • UPC: 6009515810054
Allen Key (Hex Key) 1.5 mm
Features
  • Made from Chrome Vanadium steel for strength and long life.
  • Corrosion-resistant finish.
  • Chamfered edges for easy entry into fasteners.
  • Long arm for extra torque, short arm for tight spaces.
Write a review
Bad Good
Captcha
Features
  • Corrosion-resistant finish.
Specifications
Size 1.5 mm