  • MPN: TC533200
  • Weight: 0.36kg
  • Dimensions: 255.00mm x 90.00mm x 25.00mm
  • SKU: TC533200
  • UPC: 6009515854393
Combination Pliers
Length: 200mm
Jaw Length: 42mm
Maximum Jaw Opening Capacity: 40mm
Packaging Type Hanging card
Package Dimensions 250(L) x 70(W) x 25(H)mm
Package Weight 326g
Product Dimensions 200(L) x 58(W) x 25(H)mm
Product Weight 319g
Material Jaws: C55 Steel
Handle: Plastic & Rubber
Jaw Length 42mm
Country of Origin Republic of China (PRC)
Warranty 6 Months
Content 1 x 200mm Combination Pliers